ЗАСІДАННЯ ЕСТЕТИЧНО-ВИХОВНОГО НАПРЯМКУ
Виховний процес має бути, як визначається у програмі Нової школи, невід'ємною складовою усього освітнього процесу й орієнтуватися на загальнолюдські цінності, а також говориться, що «найосвіченіша людина може стати найгіршим злочинцем, якщо не розуміє і не поділяє загальнолюдські цінності.
Нова українська школа буде формувати ціннісні ставлення і судження, які служать базою для щасливого особистого життя та успішної взаємодії з суспільством». Цільовим мейнстримом освіти сьогодення є формування нової людини, що володіє «мисленням вищого порядку», яке має бути критичним, креативним і піклувальним. Здобувач освіти повинен прагнути до постійного саморозвитку, генерувати нові ідеї та приймати нестандартні рішення, бути здатним до вибору із численних альтернатив, що пропонує сучасне життя, цілеспрямовано використовувати свій потенціал як для самореалізації в особистісному й професійному плані, так і в інтересах суспільства й держави. Якщо людина володіє навичками критичного мислення, це означає, що вона вміє перемагати сумніви, аналізувати інформацію, протистояти впливам і маніпуляціям, – тобто володіє необхідними інструментами, щоб зробити власне життя більш осмисленим та успішним.
7 грудня 2022 року на базі Снячівського ЗЗСО I-III ступенів відбулося засідання естетично-виховного напряму на таку тему: «Концептуальні засади Нової української школи: ключові компетентності, ціннісні орієнтири, освітні результати».
Назарак М.С., класний керівник 5-Б класу Годилівського ЗЗСО I-III ступенів, провів з учасниками напряму змістовний прес-діалог («Розвиток ключових компетентностей здобувачів освіти в контексті Нової української школи. Традиції та інновації у виховній діяльності класного керівника НУШ»).
Маковій Л.В., класний керівник 5-Б класу Великокучурівського ЗЗСО I-III ступенів ім. В.Бузенка, обговорила з колегами за круглим столом таку важливу тему: «Партнерство заради майбутнього. Співпраця класного керівника з батьками в умовах Нової української школи».
Дущак О.Т., класний керівник 5-Б класу Тисовецького ЗЗСО I-II ступенів ім. Г. Дущак, організувала цікавий практикум («Організація діяльності дитячого колективу та планування роботи класного керівника в умовах НУШ»).
Войтко Н.В., класний керівник 10 класу Снячівського ЗЗСО I-III ступенів, презентувала свої поетичні збірки на виховній справі «Поезії слова чарівні».
Наприкінці засідання відбулося обговорення. Учасники естетично-виховного напряму внесли свої пропозиції та побажання. Н.П. Куруляк, керівник естетично-виховного напряму, підводячи підсумки роботи наголосила, що потрібно реалізовувати нові підходи до виховання відповідно до потреб вікового і морально-духовного розвитку дитини, з урахуванням її індивідуальних особливостей, а також підвищувати професійну компетентність із питань сучасних підходів до організації виховного процесу.
Великокучурівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Володимира Бузенка