ЗАСІДАННЯ НАПРЯМУ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ ВІДДІЛУ ОКМС
9 березня на базі Снячівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів відбулося засідання напряму початкової освіти відділу ОКМС Великокучурівської с/р на тему: «Нова українська школа: ключові компетентності». Головне завдання сучасної системи освіти - створення умов для якісної освіти, впровадження компетентнісного підходу - це найважливіша умова, що працює на підвищення якості освіти.
На засіданні були присутні вчителі 1-2 класів початкової школи Великокучурівської ТГ, спеціаліст відділу освіти, культури, молоді та спорту Юлія Єреміца, завідувач ПСППОО Наталія Собко, адміністрація закладу. З планом роботи ознайомила присутніх керівник напряму початкової освіти Алла Мойсюк.
Згідно плану роботи засідання розпочалося з відкритого уроку в 1 класі за темою «Маса. Кілограм. Порівняння одиниць вимірювання маси», який провела вчителька Снячівського ЗЗСО І-ІІІ ст. Алла Мойсюк.
Значна увага на уроці приділялася реалізації вимог принципу свідомості, самостійності та активності учнів у навчанні. Це непогано вдалося зробити на етапі практичної роботи. На уроці використовувались різні компетентності через інтерактивні форми навчання. Доречно були використані словесні, наочні і практичні методи.
Марія Цуркан, вчителька 2 класу провела цікаву мовознавчу гру на тему: «Нас єднає мова», яка була спрямована на піднесення престижу української мови серед дітей, виховання в підростаючого покоління поваги до мови свого народу, його культури та традицій. Цікаві завдання до мовознавчої гри присвяченій Дню рідної мови, які дали можливість учням перевірити глибину своїх знань з української мови, сприяли формуванню духовно багатої мовної особистості.
Керівник напрямку початкової освіти Алла Мойсюк провели круглий стіл на тему: «Компетентісний підхід в рамках НУШ», де учасники засідання поділилися досвідом роботи у своїй щоденній практиці.
Галина Дам’ян – вчитель початкових класів Тисовецького ЗЗСО І-ІІ ступенів ім. А. Дущак, презентувала доповідь на тему: «Умови реалізації компетентісного підходу до навчання молодших школярів».
Наталія Карча - вчитель початкових класів Великокучурівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів ім.В.Бузенка, презентувала та поділилася досвідом роботи з теми: «Формування ключових компетентностей через інтерактивні форми організації навчальної діяльності молодших школярів на уроках математики».
Важливо пам’ятати, що компетентнісний підхід – лише один із чинників, що сприяють модернізації змісту освіти, він лише доповнює низку освітніх інновацій, не применшуючи значення класичних підходів.
При обговоренні всі учасники засідання виступили та висловили свої враження від проведених заходів.
Підсумком засідання було обговорення та прийняття методичних рекомендацій. Усім дякуємо за плідну співпрацю. Все буде Україна!